Ethereum ve Bu 2 Coin’den Çıkan Kurumsal Para Bu 5 Coin’e Aktı!

Dijital varlık yatırım ürünleri, önceki haftanın tüm zamanların rekoru olan 2,7 milyar doları aştı. Böylece 2,9 milyar dolar tutarında yeni bir rekor haftalık giriş gördü. Bu haftaki girişler, yılbaşından bugüne kadarki girişleri 13,2 milyar dolarına çıkartı. Önceki boğa yılı olan 2021’in tamamındaki 10,6 milyar doları tutarındaki girişleri geride bıraktı. Bu arada, Smart Contract’lar geçen hafta zarar gördü. Kurumsal para Ethereum, Polygon ve Solana’dan çıktı. Bununla birlikte 4 altcoin fon girişi kaydetti.

Kripto para varlık ürünleri rekor giriş gördü!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto piyasasına kurumsal ilgi gittikçe artıyor. Dijital varlık yatırım ürünleri, önceki haftanın tüm zamanların rekoru olan 2,7 milyar doları aştı. Bu süreçte, kripto yatırım ürünleri 2,9 milyar dolar tutarında rekor haftalık giriş gördü. Bu arada, yılbaşından bugüne kadarki girişleri 13,2 milyar dolara çıkı. Böylece, 2021’in tamamındaki 10,6 milyar dolarlık girişi geride bıraktı.

İşlem hacimleri, önceki hafta rekorlarıyla aynı olarak 43 milyar dolar olarak gerçekleşti. Bu da toplam küresel Bitcoin işlme hacimlerinin %47’sini oluşturdu. Hafta boyunca küresel ETP’ler ilk kez 100 milyar doları aştı. Ancak hafta sonundaki fiyat düzeltmesi 97 milyar dolara yerleşti.

ABD girişlerde yine önde yer aldı

Bölgesel olarak, ABD’ye 2,95 milyar dolarlık giriş oldu. Bunun yanında, Avustralya, Brezilya ve Hong Kong’a sırasıyla 5 milyon dolar, 24 milyon dolar ve 15 milyon dolarlık küçük girişler oldu. Kanada, Almanya, İsveç ve İsviçre’de ise geçen hafta toplam 78 milyon dolar çıkış yaşandı. Bu yıl iyi bir başlangıç yapmadı ve şu ana kadar 685 milyon doları çıkış gördü.

Ethereum, SOL ve MATIC çıkış görürken, BTC ve 4 altcoin giriş gördü

Bitcoin geçen hafta 2,86 milyar dolar giriş gördü. Bu da şu anda yılbaşından bugüne kadar tüm girişlerin %97’sini oluşturuyor. Short Bitcoin yatırım ürünleri ise üst üste 5. haftasında 26 milyon dolar ile bir yıl içindeki en büyük girişini kaydetti. Bu arada, akıllı sözleşmeler (smart contract) geçen hafta zarar gördü. Ethereum, Solana ve Polygon sırasıyla 14 milyon dolar 2,7 milyon dolar ve 6,8 milyon dolar tutarında çıkışlar gördü. Bununla birlikte, Binance (BNB), Litecoin (LTC), Cardano (ADA) ve Polkadot’a (DOT) giriş oldu. Blockchain hisse senetleri, 6 haftalık çıkışların ardından ilk kez 19 milyon dolar giriş gördü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x